Шанхе_Машина2
HBF-145/170/220
САДNNER2
Шанхе_Машина1
SJDbanner
SJDbanner2
SJDbanner3
X

За нас

За нас

Добре дојдовте во SHANHE

 • SHANHE МАШИНА

  Професионален производител на висококвалитетна интелигентна и висококвалитетна опрема за постпечатување.

 • Гуангдонг Шанхе Industrial Co., Ltd.

  Со професионална опрема, комплетна производна линија, повеќе високи техничари за склопување.

Гледај Повеќе
 • Основана во

 • Зграден простор

 • години

  Богато искуство во полето на постпрес

 • $милиони

  Инвестиција во нов проект

Производ

Приказ на производот

Експерт за автоматска едношалтерска опрема по печатење

Гледај Повеќе

Приказ на производот

Производ
Интелигентен онлајн ламинатор за флејти HBF со голема брзина

Интелигентен онлајн ламинатор за флејти HBF со голема брзина

Целиот процес на машината ја реализира автоматизацијата на ламиниране, флип-флоп редење и испорака.

Автоматска машина за ламинирање на картон HBK

Автоматска машина за ламинирање на картон HBK

Овој картонски ламинатор е за прецизно ламинирање од картон во картон со максимална брзина од 9000-10000 парчиња/ч.

QLF автоматска машина за ламинирање филм со голема брзина

QLF автоматска машина за ламинирање филм со голема брзина

Овој филмски ламинатор се користи за ламинирање на филм на површината на печатената или шарена хартија, што овозможува хартијата да биде водоотпорна, отпорна на влага и отпорна на абење.

HSY Целосно автоматско лакирање и калндерирање со голема брзина

HSY Целосно автоматско лакирање и калндерирање со голема брзина

Овој онлајн модел за лакирање и калндерирање со голема брзина, заштедува еден процес, заштедува електрична енергија и труд.

HMC Автоматско машина за матрица со длабоко втиснување

HMC Автоматско машина за матрица со длабоко втиснување

Тоа е модел со двојна употреба кој може да врши длабоко втиснување, а исто така и работа за сечење копје, што значително ја зголемува ефикасноста на производството на компаниите за пакување.

HTJ автоматска машина за жешко печат со голема брзина

HTJ автоматска машина за жешко печат со голема брзина

Предностите на оваа машина за врело штанцување се високата брзина на производство, високата прецизност и високиот притисок на сечење на печат/матрица.

Целосно автоматско лепак за папки со голема брзина QHZ

Целосно автоматско лепак за папки со голема брзина QHZ

Машината е погодна за преклопување и лепење на кутијата со 2/4 пати, долната кутија за заклучување и 4/6 аголна кутија итн.

QUV Целосно-автоматски УВ премаз

QUV Целосно-автоматски УВ премаз

Нанесува УВ лак на површината на хартијата за да ја зголеми отпорноста на површината од вода, влага, триење и корозија и да ја зголеми осветленоста на производите за печатење.

пред
следно
Интелигентен онлајн ламинатор за флејти HBF со голема брзина
Автоматска машина за ламинирање на картон HBK
QLF автоматска машина за ламинирање филм со голема брзина
HSY Целосно автоматско лакирање и калндерирање со голема брзина
HMC Автоматско машина за матрица со длабоко втиснување
HTJ автоматска машина за жешко печат со голема брзина
Целосно автоматско лепак за папки со голема брзина QHZ
QUV Целосно-автоматски УВ премаз

Интелигентен онлајн ламинатор за флејти HBF со голема брзина

Целиот процес на машината ја реализира автоматизацијата на ламиниране, флип-флоп редење и испорака.

Автоматска машина за ламинирање на картон HBK

Овој картонски ламинатор е за прецизно ламинирање од картон во картон со максимална брзина од 9000-10000 парчиња/ч.

QLF автоматска машина за ламинирање филм со голема брзина

Овој филмски ламинатор се користи за ламинирање на филм на површината на печатената или шарена хартија, што овозможува хартијата да биде водоотпорна, отпорна на влага и отпорна на абење.

HSY Целосно автоматско лакирање и калндерирање со голема брзина

Овој онлајн модел за лакирање и калндерирање со голема брзина, заштедува еден процес, заштедува електрична енергија и труд.

HMC Автоматско машина за матрица со длабоко втиснување

Тоа е модел со двојна употреба кој може да врши длабоко втиснување, а исто така и работа за сечење копје, што значително ја зголемува ефикасноста на производството на компаниите за пакување.

HTJ автоматска машина за жешко печат со голема брзина

Предностите на оваа машина за врело штанцување се високата брзина на производство, високата прецизност и високиот притисок на сечење на печат/матрица.

Целосно автоматско лепак за папки со голема брзина QHZ

Машината е погодна за преклопување и лепење на кутијата со 2/4 пати, долната кутија за заклучување и 4/6 аголна кутија итн.

QUV Целосно-автоматски УВ премаз

Нанесува УВ лак на површината на хартијата за да ја зголеми отпорноста на површината од вода, влага, триење и корозија и да ја зголеми осветленоста на производите за печатење.

Следна група на уреди

пред
следно
изложба1_02
Меѓународна-Изложба12_02
Меѓународна-Изложба13_02
Меѓународна-изложба14
Меѓународна-изложба16
Меѓународна-изложба41
logo_4

Меѓународна изложба

  • Германија Дизелдорф меѓународна изложба за печатење (ДРУПА 2016)
  • Германија Друпа меѓународна изложба за печатење и хартија
  • Изложба на India Color Box (ИНДИА ЕКСПО ЦЕНТАР)
  • Меѓународна изложба за печатење во Јужна Кина
  • Меѓународна изложба за технологија за печатење во Пекинг
  • Кина меѓународна изложба „Сè во печатење“.
  • Кинеска меѓународна изложба на кутии во боја
  • Кина (Гуангдонг) меѓународна изложба за технологија за печатење
Меѓународна-изложба20
Меѓународна-изложба32
Меѓународна-изложба36
Меѓународна-изложба37
Меѓународна-изложба17
изложба2_01
Меѓународна-изложба19
Меѓународна-изложба44

Статус на производство

SHANHE МАШИНА

Работилница за машини за ламинирање на флејти
Работилница за машини за ламинирање филм
Работилница за машини за сечење матрици
Работилница за вертикална сложувалка за хартија

шанхе

шанхе

Работилница за машини за ламинирање на флејти

Работилница за машини за ламинирање на флејти

Работилница за машини за ламинирање филм

Работилница за машини за сечење матрици

Работилница за вертикална сложувалка за хартија

1.-Флејта-Ламиниране-Машина-Работилница3
2.-Филм-Ламиниране-Машина-Работилница2
3.-Матила-Сечење-Машина-Работилница2
4.Вертикална-Хартија-Сложувач-Работилница1

Извоз

Извоз

SHANHE МАШИНА

Самоизвоз

Со самостојни увозни и извозни права.SHANHE MACHINE успешно се продава низ целиот свет преку сопствен маркетинг.

транспорт1
транспорт2
транспорт14
транспорт4

Професионален тим

Има зрел транспортен тим.SHANHE MACHINE извезува на странските пазари од Шанту, Шангај, Тијанџин, Шенжен и други пристаништа.

Извоз

Извоз

SHANHE МАШИНА

Самоизвоз

Со самостојни увозни и извозни права.SHANHE MACHINE успешно се продава низ целиот свет преку сопствен маркетинг.

Професионален тим

Има зрел транспортен тим.SHANHE MACHINE извезува на странските пазари од Шанту, Шангај, Тијанџин, Шенжен и други пристаништа.

logo_mid

Брендот на SHANHE MACHINE

Брендот што е во сопствена сопственост и брендот што ги зголемува приходите од извоз се двострани.Клиентот на извоз е насекаде низ индустријата за печатење, пакување, картонски производи и производи од хартија, а прекуокеанскиот пазар продолжува да се шири.

Нашите услуги

Нашите услуги

Техничка поддршка

Техничка поддршка

Обезбедете услуги за планирање на локацијата за консултации за порамнување на машини, тестови за работа и инспекција.

30 години искуство

30 години искуство

За 30 години, SHANHE MACHINE се фокусира на истражување и развој на интелигентна и хуманизирана опрема за пост-печатење.

Тим за инсталација

Тим за инсталација

Нашиот професионален тим ќе оди да ја инсталира и тестира вашата машина и ќе обезбеди бесплатна обука за ракување со опремата и редовно одржување.

Одржување на машината

Одржување на машината

За време на гарантниот период на машината, оштетените делови поради проблем со квалитетот ќе се нудат бесплатно.

Реконструирање и надградба

Реконструирање и надградба

Обезбедете услуги со длабока додадена вредност: механичко ажурирање и подобрување на перформансите.

Далечинско одржување

Далечинско одржување

Далечински мониторинг и дијагноза на дефекти, обезбедување на далечинско видео наставни услуги.

Поддршка за потрошен материјал

Поддршка за потрошен материјал

Кога клиентите купуваат машини, ние ќе испраќаме бесплатни потрошни делови како резервни делови.

Транспортно осигурување

Транспортно осигурување

Обезбедување помош при ракување со осигурителниот бизнис и машините на клиентите за придружба.

содржина_бг17

SHANHE МАШИНА

Сакате да се истакнете?

Добредојдовте во SHANHE MACHINE!

истрага
 • истрага_20
 • истрага_23
 • истрага_21
 • истрага_19